Nasada kominowa Tulipan

Nasada kominowa Tulipan

nasady kominowe tulipan

Nasada kominowa Tulipan

Nasada kominowa Tulipan do stosowania na piony wentylacyjne. Budowa nasady i jej smukły kształt  umożliwia ustawienie kilku nasad położonych w małej odległości obok siebie na sąsiednich pionach.

Nasada kominowa TULIPAN – działanie:

Tulipan nasada kominowa obrotowa jest zbudowana tak, aby pasowała rurową podstawą do wkładu kominowego. Nasada kominowa Tulipan jak inne nasady obrotowe wykorzystuje siłę i dzięki temu obraca się. Ruch obrotowy powodowany wiejącym wiatrem wzmaga ciąg wentylacyjny w pionie kominowym. Ta siła ciągnie powietrze z domu na zewnątrz. Dynamiczne wykorzystanie siły wiatru do wspomagania ciągu kominowego powstaje zawsze podczas najmniejszego podmuchu wiatru. Specjalnie zaprojektowany układ skrzydełek zapobiega cofaniu i nawiewaniu wiatru do wnętrza domu. Turbina nasady Tulipan obraca się zawsze w tą samą stronę bez względu na kierunku wiatru.

Nasada kominowa TULIPAN – budowa:

Zastosowanie blachy nierdzewnej do wykonania nasady obrotowej Tulipan gwarantuje jej długą bezawaryjną pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych. Idealny projekt nasady kominowej Tulipan zabezpiecza dów komin wentylacyjny przed opadami.

Nasada kominowa TULIPAN – przeznaczenie:

Nasady kominowe Tulipan montujemy tylko i wyłącznie na wylotach wentylacji grawitacyjnej nigdy na pionach spalinowych. Jeśli zachodzi potrzeba ustawienia kilku nasad obok siebie w rzędzie albo innej kombinacji to Tulipan doskonale się tu sprawdzi.

Wykorzystanie nasady kominowej TULIPAN:

 • Do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej
 • Do niwelacji zawirowani powietrza przy złym ustawienia komina względem kalenicy.
 • Do stabilizacji ciągu w strefie silnego wiatru II i III strefa.
 • Do zapobiegania nawiewania wiatru do wnętrza.

UWAGA: Nie stosujemy na kominy

 • od kotłów gazowych
 • od kotłów olejowych
 • od pieca opalanego drewnem
 • od pieca opalanego węglem

Komentowanie jest wyłączone.

 • Nasady kominowe rotowent

  nasady kominoweUniwersalna nasada kominowa strażak jest to urządzeniem korzystające w działaniu z wiatru. Efektem zastosowania nasady kominowej strażak jest widoczne wzmocnienie ciągu kominowego. Strażak zawsze kieruje wylot nasady po przeciwnej stronie wiejącego wiatru, czyli zapobiega cofaniu się spalin. Nasadę strażak można montować zarówno na wylotach kominów wentylacyjnych jak też spalinowych.