Nietypowe nasady kominowe

Nietypowe nasady kominowe

Nietypowe nasady kominowe stosowane na przewodach dymnych oraz spalinowych powinny być wykonane z blach chromoniklowych kwaso- lub żaroodpornych. Na kominach wentylacyjnych można stosować nasady z blach ocynkowanych.

Dobranie odpowiedniej średnicy nasady kominowej nietypowe elementy wentylacyjne Mińsk Mazowiecki

turbowentylator

Właściwie dobrana średnica oznacza prawidłowe działanie nasady. Jeśli zamontujemy nasadę o zbyt małej średnicy, doprowadzi to do nieprawidłowości w ciągu kominowym, bądź do problemów z jej montażem. Nasada kominowa może nawet dosłownie wpaść w przewód. By uniknąć takiej sytuacji, trzeba koniecznie przed jej zakupem zrobić pomiar istniejącego przewodu. Idealna sytuacja to taka, gdy średnica pokrywa się z wymiarem istniejącego przewodu kominowego. Zestaw z daszkami kominowymi w prosty sposób umożliwia zabudowę pionowych wylotów kominowych nasadami blaszanymi, zgodnie z wymogami Polskiej Normy. Tego typu Nietypowe nasady kominowe wykonanie chroni przewody kominowe przed deszczem i śniegiem, a z drugiej strony stanowi ich estetyczne zakończenie.Strażak kominowy wykonany z blachy kwasoodpornej przeznaczony jest do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej oraz ciągu w kominach spalinowych, dymowych i wentylacyjnych.

Niezależnie od kierunku i siły wiatru, nasada ustawia się zawsze z jego kierunkiem, osłaniając tym samym otwór kominowy.

Nasada kominowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku gdy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały oraz przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach.

Przedstawione rozwiązanie pozwala na zabudowę kominów, które są wykonane z gotowych elementów prefabrykowanych o nietypowych wymiarach i odległościach między otworami po zabudowie. Najczęściej tego typu elementy kominowe są obmurowywane cegłą i przykryte czapką betonową.

Komentowanie jest wyłączone.

  • Nasady kominowe rotowent

    nasady kominoweUniwersalna nasada kominowa strażak jest to urządzeniem korzystające w działaniu z wiatru. Efektem zastosowania nasady kominowej strażak jest widoczne wzmocnienie ciągu kominowego. Strażak zawsze kieruje wylot nasady po przeciwnej stronie wiejącego wiatru, czyli zapobiega cofaniu się spalin. Nasadę strażak można montować zarówno na wylotach kominów wentylacyjnych jak też spalinowych.